Czarter jachtów a uprawnienia

 

Nie da się ukryć, że wiele osób marzy o tym, aby móc wyruszyć w samodzielny rejs jachtem. Jednak nie dla każdego jest to możliwe. Wszystko przez to, że czarterowanie jachtów w Chorwacji wiąże się z koniecznością uzyskania wielu uprawnień. Dopiero wtedy będziemy mogli w pełni legalnie odpowiadać sami za siebie i swoją załogę na różnych wodach. Razem z http://slonecznerejsy.pl/czartery-jachtow/ ukażemy zatem wszelkie niezbędne informacje na temat patentów, czy też samych uprawnień związanych z czarterowaniem jachtów w Chorwacji.

 

rty (8)

 

Jakie uprawnienia trzeba zdobyć, aby możliwe były czartery jachtów?

Chorwacja często jest naszym największym marzeniem, a dokładnie sterowanie jachtem. Dlatego koniecznie musimy postarać się o zdobycie konkretnych uprawnień. W przeciwnym razie narazimy się na wielkie kłopoty. Na szczęście obecnie patenty żeglarskie można zdobyć w Polskim Związku Żeglarskim i są one dostępne dla każdego. Bardzo często wystarczy tylko chcieć. Warto też pamiętać, że zdobywając w Polsce certyfikaty, obowiązują one też za granicą, co jest niezwykle pomocne i przy okazji wygodne. Obecnie, jeśli myślimy o czarterowaniu jachtów w Chorwacji, to nie możemy zapomnieć o certyfikacie SRC, który jest między innymi tam bardzo potrzebny.

 

rty (7)

 

Patenty, które sprawiają, że czartery jachtów w Chorwacji są możliwe

Oprócz certyfikatu SRC musimy też zdobyć określony patent żeglarski. Wybrać go należy w zgodzie z naszymi potrzebami. Do wyboru są następujące rodzaje patentów:

  • patent na jachtowego sternika morskiego,
  • patent na żeglarza jachtowego,
  • patent na sternika jachtowego,
  • patent na kapitana jachtowego.