Dlaczego warto odwiedzać oraz mieszkać w Krakowie

Kraków, czyli największe miasto małopolski, wydaje się nie mieć w ostatnim czasie zbyt dobrej prasy. Informacje na temat kibicowskich zamieszek oraz opinia najbardziej zanieczyszczonej polskiej metropolii sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy wycieczka do Krakowa, a co dopiero zamieszkanie w nim, są naprawdę dobrymi pomysłami.

Czy jednak Kraków zasługuje na tak negatywną ocenę? Zdecydowanie nie. W niniejszym artykule postanowiliśmy przedstawić kilka najbardziej pozytywnych cech Krakowa, które docenić powinni nie tylko turyści, ale również osoby szukające idealnego miasta do stałego zamieszkania.

Krakowskie zabytki zachwycają turystów z różnych stron świata.

Trudno nie zauważyć faktu, że Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim zabytkowy Rynek Główny, wraz z Sukiennicami oraz imponującym Kościołem Mariackim.

Również Kazimierz, czyli zabytkowa dzielnica żydowska, przyciąga wiele osób pragnących poczuć jego niezwykły klimat oraz zwiedzić zabytkowe, świetnie zachowane synagogi.

W Krakowie warto również zwiedzić liczne muzea, w tym największe Muzeum Narodowe, nowoczesne Muzeum Historyczne Miasta Krakowa umiejscowione w Fabryce Schindlera czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Oferta kulturalna oraz rozrywkowa Krakowa wydaje się ciągle rozwijać.

Zabytki oraz muzea to nie jedyne miejsca cieszące się popularnością wśród turystów odwiedzających Kraków. Bardziej rozrywkowe osoby zachwyci bogata oferta krakowskich pubów, klubów czy restauracji. Najwięcej imprez odbywa się w Rynku Głównym, jednak również Kazimierz prezentuje imprezowiczom naprawdę ciekawe propozycje. Osoby nie lubiące tańczyć, ale ceniące miejsca, w których można napić się zróżnicowanego piwa z niewielkich browarów również nie powinny poczuć się rozczarowane.

Do Krakowa coraz częściej przyjeżdżają największe gwiazdy muzyki, miasto to może się więc pochwalić rozwijającą ofertą kulturalną. Obiekty takie jak Tauron Arena czy Centrum Kongresowe ICE są przygotowane do organizowania naprawdę wymagających koncertów czy widowisk artystycznych.

W kwestii krakowskiej komunikacji miejskiej podejmowane są coraz lepsze rozwiązania.

Komunikacja miejska w Krakowie nie jest zbyt ceniona przez dużą część mieszkańców tego miasta, jednak z obiektywnego punktu widzenia miejskie tramwaje oraz autobusy działają dość sprawnie. Nie ma większego problemu z dostaniem się z jednego końca miasta na drugi. Również ceny biletów oraz wieloprzejazdowych kart miejskich wydają się być w porównaniu z innymi polskimi miastami dosyć atrakcyjne.

Klimat biznesowy Krakowa jest doceniany przez coraz większą liczbę przedsiębiorców.

Kraków, wydaje się bardzo prężnie rozwijać, jeśli chodzi o kwestie biznesowe. Otwiera się w nim coraz więcej firm oraz międzynarodowych korporacji. Wciąż powstają nowe biurowce, w których powierzchnie biurowe wynajmują polskie oddziały zagranicznych przedsiębiorstw, nierzadko bardzo dużych. Osoby z wykształceniem ekonomicznym oraz dobrą znajomością języków obcych raczej nie mają problemu ze znalezieniem pracy w Krakowi. Prężnie rozwija się również branża informatyczna.

Także wsparcie przedsiębiorców stoi w Krakowie na dość wysokim poziomie. Firmy mogą korzystać z usług takich jak te oferowane przez księgowość czy kancelarie radców prawnych, wyspecjalizowanych w dziedzinach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstw w różnych branżach (spójrz tu – biuro rachunkowe w krakowie). To może przekonać wielu do zamieszkania w tym mieście.