Jakie cechy wpływają na atrakcyjność człowieka według współczesnych norm społecznych?

Można się oburzać na tego rodzaju stwierdzenie, jednak jego prawdziwość nie podlega wątpliwości: osoby uznawane w danym społeczeństwie za atrakcyjne, cieszą się zwykle większą sympatią, a nawet zaufaniem. Jakie więc cechy wyglądu uznawane są w naszej kulturze za najbardziej pożądane i które z nich uznać można za najważniejsze wyznaczniki atrakcyjności?

Szczupła sylwetka

Osoby o szczupłym, wysportowanym ciele są uznawane zwykle za bardziej atrakcyjne, niż te mające nadwagę. Uznaje się, że zdolność do pracy nad własną kondycją i umiejętność utrzymania zdrowej diety są bardzo cennymi cechami charakteru, dlatego też osoby szczupłe wzbudzać mogą większe zaufanie, niż te bardziej zaniedbane.

Odpowiednio dopasowany strój

Bez wątpienia posiadacze szczupłej, standardowej figury są w stanie łatwiej dobrać odpowiedniego rodzaju ubranie, niż ludzie bardziej korpulentni. Nie oznacza to jednak, że nie mając idealnego ciała, nie można wyglądać atrakcyjnie. Wszystko zależy od doboru dobrej jakości ubrań o odpowiednim kroju oraz dobranym rozmiarze. Dobry, klasyczny styl jest w stanie przysłonić wiele niedoskonałości i dać bardzo pozytywne wrażenie.

Piękny uśmiech

Wiadomym faktem jest, że osoby często się uśmiechające wyglądają o wiele sympatyczniej. Jednak pozytywnie na atrakcyjność wpłynąć może nie tylko uśmiech sam w sobie, ale również stan zębów. O wiele większe wrażenie robią zdrowe, proste, białe zęby, niż te pożółkłe, zniszczone i wymagające prostowania. Nie dziwi więc popularność zabiegów takich jak ten: www.dentalpark-krakow.pl/biale-zeby, dzięki którym marzenia o uśmiechu idealnym stają się rzeczywistością.

Zdrowo wyglądające, dobrze ułożone włosy w odpowiednim kolorze

Zdecydowana większość kobiet szczególną uwagę zwraca na stan swoich włosów. Ich farbowanie, kręcenie, modelowanie czy prostowanie ma doprowadzić do stworzenia fryzury idealnej, która znakomicie podkreśli urodę właścicielki. Źle dobrana fryzura może znacząco obniżyć naszą atrakcyjną, podobnie jak włosy niezdrowo wyglądające i bardzo zniszczone.

Gładka skóra

Niedoskonałości pojawiające się na skórze mogą zniweczyć nawet najlepszą stylizację czy świetnie dobraną fryzurę. Kobiety znalazły jednak sposób na ukrywanie prawdziwego stanu swojej skóry, a przynajmniej cery – makijaż. Popularność różnorodnych podkładów, pudrów czy korektorów, wynika właśnie z faktu, iż za atrakcyjna uznawana jest jedynie gładka, jednolita skóra. Zmiany w rodzaju trądziku, przebarwień czy innych problemów kojarzą się z chorobą.

Pewność siebie

W poprzednich punktach wyszczególniliśmy przede wszystkim fizyczne cechy danej osoby mające wpływ na jej atrakcyjność. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet przy niezbyt idealnym wyglądzie, sporo nadrobić można pozytywnym stosunkiem do świata i innych ludzi oraz pewnością siebie. Jeśli bowiem zastanowimy się nad tym, jakie osoby przebywające w naszym otoczeniu uznajemy za najbardziej atrakcyjne, okazać się może, że wcale nie są to ludzie o doskonałej fizjonomii, ale odpowiednim charakterze.