Studiujesz? Sięgnij po wartościową lekturę

Polskie społeczeństwo jest coraz lepiej wykształcone. Młodzi ludzie doskonale wiedzą, że to nauka, doświadczenie i wysokie tytuły są dla nich furtką do dobrej przyszłości. Zdobywanie wiedzy z wykładów to jedno, ale aby stać się prawdziwym specjalistą w obranej przez siebie branży konieczne jest ciągłe dokształcanie się na własną rękę. Pamiętajmy, że nie wszyscy studiują po to, aby zapewnić sobie godną przyszłość. Takie osoby stanowią niewielki odsetek, ale niestety zjawisko to wciąż się pogłębia a zdaniem ekspertów jest to po prostu wynik działania presji ze strony bliskiego otoczenia.

Skąd więc czerpać wiedzę?

Większość przedstawicieli młodego społeczeństwa z całą pewnością odpowie, że z Internetu. Faktycznie sieć jest potężnym, ale nie jedynym źródłem wiedzy. W dalszym ciągu wykładowcy uniwersyteccy zalecają, ażeby sięgać po klasyczną literaturę. Książki są ponadczasowe i tkwi w nich ogromna potęga licznych, wartościowych informacji, które nigdy nie wychodzą z użytku.

Wbrew pozorom naukowe książki wcale nie muszą być kosztowne. Dziś funkcjonuje mnóstwo miejsc, w których nie tylko można dokonywać wymian, ale również nabywać ciekawe tytuły za symboliczne kilka złotych. Do takich właśnie miejsc zaliczają się chociażby antykwariaty. Ofertę jednego z nich można znaleźć na stronie – antykwariat internetowy.

Faktycznie, coraz częściej zdarza się, że antykwariusze zamykają swoje firmy. Klientów nie ma zbyt wielu a ci którzy przychodzą częściej zainteresowani są sprzedażą własnych zbiorów a nie uzupełnianiem ich nowymi egzemplarzami. Na szczęście są również ci, którzy doceniają możliwości jakie daje dzisiejszy rynek. Przenoszą swoją działalność do sieci internetowej i tam szukają szerszej grupy potencjalnych odbiorców swoich usług.

Sprawdźmy, co możemy znaleźć w internetowych (oraz wielu stacjonarnych) antykwariatach

  • Podręczniki dla młodych artystów – z ich treści można dowiedzieć się wszystkiego na temat historii sztuki, aktorstwa, czy fotografii. Ponadto w starszych tytułach zawarte są liczne wskazówki dotyczące konkretnej dziedziny. W dalszym ciągu mają one swoje zastosowanie we współczesnym świecie

  • Podręczniki dla przyszłych lekarzy i prawników – w takich tytułach zawarta jest typowa wiedza ekspercka. Nabyte informacje można jednak bez ograniczeń wykorzystywać w zdobywaniu doświadczenia zawodowego niezbędnego do poprawnego wykonywania swojej pracy

  • Podręczniki dla matematyków, humanistów i informatyków

  • Podręczniki dla psychologów i terapeutów

  • Podręczniki dla ekonomistów i finansistów

Dlaczego warto kupować w antykwariatach?

Eksperci i ci, dla których książki są życiową pasją sądzą, że w starych książkach tkwi dusza i historia. Okazuje się również, że w dawnych tytułach można znaleźć informacje, które w dalszym ciągu znajdują swoje zastosowanie we współczesności, ale z niewiadomych przyczyn już się o nich nie mówi.

Edukacja bez książek jest niepełnowartościowa

Dziś prawie wszystkie informacje można znaleźć w sieci, ale nie zastąpią one wiedzy, którą można bez ograniczeń czerpać z klasycznych książek. Bardzo ważne jest to, aby w młodych ludziach szczepić nawyk pozyskiwania nowych umiejętności teoretycznych właśnie z klasycznej literatury. Zabiegają o to również pedagodzy, którzy sądzą, że młode społeczeństwo przestało już doceniać to, co dają nam autorzy znanych dzieł. Poziom wykształcenia i zdobywanych tytułów wciąż rośnie, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z poprawnym wykonywaniem późniejszych obowiązków zawodowych.