Zawody przyszłości

Redakcja naszego portalu stworzyła listę zawodów przyszłości, dzięki którym nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem dobrze płatnej i przyszłościowej pracy. Aby lista była jak najbardziej wiarygodna, wzięliśmy pod uwagę wiele czynników, zapoznaliśmy się z obecnymi trendami na rynku pracy, a także dokonaliśmy kilku symulacji, które pozwoliły określić sektory rynku, które są najbardziej obiecujące i najszybciej będą się rozwijać w najbliższych kilkudziesięciu latach.

Z tak wykonanych kalkulacji wybraliśmy 4 zwody, które pozwolą nam na osiągniecie największych sukcesów. Są to:

  1. Informatyk – Programista

  2. Fizjoterapeuta

  3. Analityk biznesowy

  4. Specjalista ds. marketingu

  1. Informatyk – Programista

Zapewne dla wielu jest to dość oczywisty wybór. Informatyka rozwija się sprawnie od wielu lat. Obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez nowych technologii i narzędzi, które wyręczają nas i ułatwiają codzienne życie. Dlatego jeśli posiadamy ścisły umysł i potrafimy analizować i logicznie myśleć, jest to idealny zawód dla nas. Jeśli jednak nas to nie przekonuje, spójrzmy na statystyki:

90% programistów zarabia powyżej średniej krajowej,

70% osób po studiach związanych z informatyką lub kierunkach pokrewnych nie ma problemu ze znalezieniem pracy do kilku tygodni po zakończeniu nauki,

85% informatyków i programistów znajduje stałą pracę w firmach o ugruntowanej pozycji na rynku.

Jak wskazują powyższe dane odpowiednie wykształcenie w tym kierunku daje wiele możliwości praktycznie gwarantuje udaną przyszłość i znalezienie dobrej pracy.

  1. Fizjoterapeuta

Jest to jeden z zawodów, na które zawsze będzie zapotrzebowanie. Podobnie jak w przypadku fryzjera czy dentysty ludzie zawsze będą potrzebować usług specjalistów tego typu. Dlaczego zatem nasz wybór padł akurat na fizjoterapeutów? Ponieważ ten zawód daje najwięcej możliwości i pozwala na bardzo szybie rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu. Aby rozpocząć pracę jako fizjoterapeuta wystarczy udać się na odpowiedni kurs. Nawet jeśli nie posiadamy funduszu na opłacenie takiego kursu, możemy liczyć na szereg dofinansowań zarówno szkolenia jak i późniejszego prowadzenia działalności. Więcej na temat dofinansowania takiego kursu można znaleźć na tej stronie – www.trigger.edu.pl/dofinansowanie/. Firma ta pomaga również załatwić wszelkie formalności.

  1. Analityk biznesowy

W dobie informacji analizowanie groma danych jakie są codziennie przez nas otrzymywane jest niezwykle ważne. W wielu sektorach dobrze przeprowadzona analiza pozwala na osiągnięcie najlepszych wyników i przygotowanie odpowiednich strategii. Dlatego zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą i osoby potrafiące analitycznie myśleć jest bardzo duże, zwłaszcza w Polsce, gdzie takich specjalistów brakuje.

  1. Specjalista ds. marketingu

Reklamy możemy spotkać na każdym kroku. Jednak ludzie coraz bardziej się na nie uodparniają, dlatego dotarcie do klienta staje się coraz trudniejsze. Szukanie nowych rozwiązań nie jest łatwe, dlatego wiele firm potrafi słono zapłacić za osobę z drugiem do marketingu. Jest to zawód, który potrafi być niezwykle opłacalny, jednak trzeba mieć przy tym bardzo mocna psychikę i odpowiednie zdolności interpersonalne.